Metoda Injection na zagęszczanie włosów

Metoda Injection na zagęszczanie włosów
Rate this post

Burza loków czy bujna grzywka nieodłącznie kojarzą się z młodością. Nic dziwnego, bo to za młodu mamy zwykle najbujniejszą fryzurę. Później włosów staje się nieco mniej, nie tylko wizualnie (bo gorzej się układają i są cieńsze), ale też faktycznie. Mniej jest cebulek włosowych, a przez to pojawia się łysina. Jednym z najpopularniejszych sposobów walki z tego typu objawami jest zagęszczanie włosów metodą injection.

Dawniej z zagęszczania włosów korzystali głównie panowie, którzy naturalnie łysieli w związku z wiekiem. Obecnie powszechna jest jeszcze jedna grupa. To kobiety, które zdecydowały się na przedłużanie włosów niefachowymi metodami lub w niesprawdzonym salonie. Po kilka latach często pojawia się u nich przez to miejscowe łysienie, które chcą ukryć. Często nie pozostaje już nic innego, niż metoda injection.

Spadek gęstości włosów może więc być dowodem zarówno na schorzenia, jak i wadliwy styl życia. Niektórzy skarżą się na niego dlatego, że palą papierosy czy piją alkohol. Inni mają ten problem, bo chorują. Warto najpierw skonsultować z lekarzem przyczynę powstania problemu i ewentualnie ją wyeliminować. Jeśli zmiany są już nieodwracalne, można sięgnąć po metodę zagęszczania włosów taką, jak injection. Jest ona o wiele mniej inwazyjna, niż pozostałe dostępne na rynku.

Metoda Injection na zagęszczanie włosówZagęszczanie włosów metodą injection – na czym polega?

Większość osób zaczyna od nie tak inwazyjnych metod na odzyskanie dawnej fryzury. Jednak nie u każdego szampon, zmiana diety czy serum przyniesie oczekiwane efekty. Niektórzy mimo wypróbowania wszystkich tych kosztownych i czasochłonnych metod nadal łysieją. Są też tacy, których natura wyposażyła w wyjątkowo cienkie i słabe włosy. Jeśli taka osoba chce  cieszyć się bujniejszą fryzurą na przykład dlatego, że dodaje jej ona pewności siebie, to często jedynym wyjściem jest zagęszczenie włosów.

Takie osoby najczęściej decydują się na zagęszczanie włosów metodą injection. Na czym polega ten sposób?  Do metody injection wykorzystuje się włosy pochodzenia naturalnego. Tak jak treski czy peruki z naturalnych włosów są najbardziej cenione ze względu na efekt, jaki można uzyskać, tak samo tym bardziej lepiej mieć włosy naturalne wszczepione w skórę głowy. Dzięki temu istnieje niewielkie ryzyko zakażenia czy szoku, bo skóra głowy przyjmie włosy. Poza tym nie będzie wrażenia nierówności czy sztuczności włosów, które powstałoby gdyby cześć włosów pochodziła z źródła sztucznego. Pozwala to też uzyskać idealny odcień, który wygląda naturalnie.

W trakcie wstrzykiwania włosów przy metodzie injection używana jest imitacja skóry, którą umieszcza się na skórze głowy za pomocą specjalnego kleju lub taśmy mocującej. To sprawia, że włosów ani nie trzeba wstrzykiwać bezpośrednio w skórę głowy, ani zakładać tylko na dzień, jak peruki. Nie jest to więc metoda bolesna, a przy tym niezwykle  trwała. Warto ją wypróbować również wtedy,, gdy włosy są mocno zniszczone. Jest w związku z tym ceniona przez wiele osób, które do niej przekonują się z różnych powodów.

Włosy wstrzykuje się w cienką imitację skóry, przez co całość wygląda naturalnie. Można je zaczesać w dowolną stronę zupełnie tak, jak te, którymi obdarzyła nas natura. Nie odznaczają się też w miejscu łączenia. Można dobrać też gęstość włosów tak, by pasowała ona do tej obserwowanej na całej głowie. Taśmy trzeba później wymieniać wraz z niszczeniem się warstwy klejącej.

Metoda Injection – przeciwwskazania

Jak w przypadku każdej procedury, tak i metoda injection ma swoje przeciwwskazania. Na szczęście nie ma ich aż tylu, jak w przypadku bardziej inwazyjnych metod, jak przeszczepianie włosów bezpośrednio do cebulek włosowych. Jedyne problemy, jakie mogą być związane z tym sposobem injekcji włosów, to te wywołane zbyt łuszczącą się skórą głowy. Dlatego wśród przeciwwskazań można wymienić łuszczycę i inne podobne problemy skórne. W ich przypadku silnie łuszcząca się skóra mogłaby pociągnąć za sobą odpadanie warstwy klejącej, a co za tym idzie – opadanie całej konstrukcji. Wśród tego typu problemów, które mogłyby zaszkodzić przy tej procedurze, jest też łojotokowe zapalenie skóry, ekstremalnie silne przetłuszczanie się skóry głowy, czy banalny łupież. Warto najpierw wyeliminować te problemy, by móc bezpiecznie i skutecznie przejść procedurę injection. W przypadku łupieżu czy łojotoku problemem może być też fakt, że sebum i strzępki skóry będą gromadziły się pod warstwą mocującą, zamiast opadać. To może prowadzić do poważniejszych problemów skórnych. Dlatego w takim wyjściu warto poradzić się lekarza i w razie potrzeby wybrać alternatywną metodę siateczkową, jeśli chodzi o zagęszczanie włosów.

Metoda Injection – przeciwwskazaniaJak długo utrzymują się efekty zagęszczania włosów?

Z czasem w przypadku tej metody taśma mocująca staje się mniej trwała, a to grozi odpadnięciem bazy i samych włosów. Aby temu zapobiec, lepiej  wcześniej wymienić taśmę. Jej trwałość będzie w dużym stopniu zależna od jakości, dlatego warto stawiać na maksymalnie jakościowe rozwiązania. Nie wolno przeprowadzać tego zabiegu w niesprawdzonych, mało profesjonalnych salonach, bo wtedy choć procedura może być tańsza, to efekty będą się utrzymywać o wiele krócej. W przypadku dobrej jakości produktów i profesjonalnego salonu efekty zagęszczania włosów tą metodą mogą utrzymywać się do roku. Później taśma sama odpadnie. Najpierw lekko się odklejając, a później całkowicie zniknie ze skóry głowy, tracąc swoją warstwę klejącą. Można wtedy również ją wymienić, dzięki czemu efekty będą utrzymywały się dużo dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here