Koktajle zastępujące posiłek – dobre, by uzyskać piękną talię czy po prostu strata pieniędzy? 13 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Koktajle zastępujące posiłek – dobre, by uzyskać piękną talię czy po prostu strata pieniędzy? 13 rzeczy, które powinieneś wiedzieć
Rate this post

Nie ma już chyba sklepu spożywczego, w którym nie znajdziesz koktajli zastępujących posiłki. Smaki koktajli to cały wachlarz opcji do wyboru, od „owocowego uderzenia” po ‘tęczowy sorbet” i wiele innych. Bez wątpienia koktajle zastępujące posiłek pomagają kontrolować kalorie, wywołać uczucie sytości i zwiększyć energię. Dodatkowo dzięki nim, nie musimy się już zastanawiać nad tym jaką dietę wybrać i czy bardziej skupić na dietach wpływających na całe ciało czy na bardziej konkretnej. Ale założę się, że chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych koktajli i jak to może pomóc w zrzuceniu wagi.

Co to jest shake zastępujący posiłek?

Koktajle zastępujące posiłki (MRP) to kupowane, gotowe do spożycia napoje (RTD) podobne do MyoPlex lub domowe napoje przeznaczone do zastąpienia posiłków. Zwykle jeden taki koktajl zastępuje jeden lub więcej posiłków, aby wyrównać spożycie kalorii na dany dzień. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak dopasować spożywanie koktajli do potrzeb własnej diety.

Podczas gdy dieta powinna składać się głównie z jednego składnika lub całych pokarmów porcjowanych ,zgodnie z wytycznymi dietetycznymi dla Amerykanów,  koktajle zastępujące posiłki są realną opcją na wyrównanie braków. Niezależnie od tego, czy próbujesz uzyskać lub stracić wagę, upewnij się, że twoje MRP składają się z podobnych wartości procentowych makroskładników, co zastępowany posiłek. Mimo że dostarczają one kalorii, większość MRP ma niższą zawartość tłuszczów nasyconych mniejszą ogólną liczbę kalorii niż pełny posiłek. W rezultacie, są one skuteczną strategią w zakresie diety odchudzającej, gdy trzeba zrzucić kilogramy lub szybko się odchudzić w czasie fazy redukcyjnej.

Podsumowanie – koktajle zastępujące posiłek są dostępne w wersji gotowej lub możesz je zrobić od podstaw. Pamiętaj, aby poszukać najlepszego i najzdrowszego koktajlu zastępującego posiłek, jeśli chcesz efektywnie stracić kilogramy.Co to jest shake zastępujący posiłek?

Składniki koktajli zastępujących posiłek

Każdy MRP jest inny, ale większość zawiera częściowe lub pełne spektrum witamin, minerałów, białek, węglowodanów, enzymów, przeciwutleniaczy i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Pamiętaj, że nie wszystkie MRP są sobie równe. Zadaj sobie pytanie: „Co jest w koktajlach zastępujących posiłek?” Czy jest to shake białkowy, shake o niskiej zawartości węglowodanów czy shake przed treningiem? Idąc jeszcze dalej, możesz zapytać: „Co jest w zamienniku posiłku?” Sprawdź kalorie i porównaj z zakresem kalorii w typowym posiłku, który spożywasz. Czy jest podobny, mniej więcej? Czy zamiennik posiłku zawiera białko? Serwatkę? Uważaj na to, szczególnie jeśli masz alergię na gluten. Są zresztą również proszki i koktajle proteinowe pochodzenia roślinnego. Jakie są węglowodany w koktajlu zastępującym posiłek? Jeśli ich poziom jest niski, koktajl nie nadaje się na rano –  może być lepszy później w ciągu dnia; nie zapewni bowiem dużo natychmiastowej energii. Czy koktajl zawiera cukier, sztuczne słodziki i inne środki konserwujące, które nie przynoszą żadnych korzyści zdrowiu? Należy o tym pamiętać w zależności od celów spożycia koktajlu. Jaka jest wielkość porcji koktajlu zastępującego posiłek? Jeśli masz w zawartości shake’a więcej niż jedną przewidywaną porcję, musisz wyliczyć odpowiednią jego dawkę. Nie należy przypadkowo przyjmować podwójnej porcji!

Podsumowanie – Niektóre koktajle zastępujące posiłek zawierają wszystkie przeznaczone dla danego posiłku, niezbędne witaminy i minerały.

Skutki uboczne spożywania koktajli zastępujących posiłek

Koktajle zastępujące posiłek są zazwyczaj nieszkodliwe. Są jednocześnie prostym sposobem na pozyskanie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów w zależności od wybranego produktu – z tych powodów używam Isopure low carb (i dlatego, że Amazon dostarczy ten koktajl w ten sam dzień!) Niektóre częste działania niepożądane wywołane przez koktajl zastępujący posiłek, mogą być spowodowane nadmiarem witamin, ponieważ prawdopodobnie otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz w zdrowej i zrównoważonej diecie. Witaminy rozpuszczalne w wodzie – B i C – przyjęte w nadmiarze, raczej nie wywołają problemów, ponieważ są wydalane z moczem. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – D, E, A, K – mogą przebywać w naszych ciałach znacznie dłużej, a ich nadmiar może powodować różne problemy, takie jak drażliwość, nudności, wymioty i biegunka.

Podsumowanie – Efekty uboczne koktajli zastępujących posiłek są rzadkie, ale mogą wystąpić. Przeczytaj uważnie etykietę i daj sobie czas na dostosowanie się koktajlu do potrzeb twojego organizmu.

Koktajle zastępujące posiłek przydatne w utracie wagi

Kilka firm wprowadziło na rynek koktajle zastępujące posiłki służące do utraty wagi. Pamiętaj, aby zastanowić się nad tym, czego wymagasz od takiego zamiennika. Zastanów się także, co jest w środku. Jeśli koktajl zawiera większą ilość cukru, może nie być najlepszym wyborem przy próbie utraty wagi.

Podsumowanie: Koktajle zastępujące posiłki do odchudzania to skuteczna strategia. Pamiętaj, aby najpierw sprawdzić etykietę produktu.

Niektóre z najlepszych koktajli zastępujących posiłek

SlimFast jest przykładem popularnego koktajlu zastępującego posiłek, służącego do utraty wagi. Pomaga ograniczyć ilość kalorii bez zmiany zasad właściwego odżywiania. Istnieją też ekologiczne koktajle zastępujące posiłki. Orgain i Garden of Life tworzą ekologiczne zamienniki dań. Oba zawierają witaminy, minerały, prebiotyki, enzymy i zdrowe tłuszcze pochodzące z ekologicznych składników. Podobne w działaniu koktajle zastępujące posiłek to między innymi:

 • Shakeology
 • 310 Shake
 • 18 Shake
 • Almased
 • Advocare

Podsumowanie – SlimFast i Shakeology są uważane za jeden z najlepszych shake’ów zastępujących posiłki dla utraty wagi. Oferują one niskokaloryczne roztwory o minimalnej wymaganej zawartości składników odżywczych, dzięki czemu, są przystosowane do potrzeb procesu odchudzania.

Ile koktajli zastępujących posiłek można spożywać w ciągu jednego dnia?

Liczba koktajli zastępujących posiłek, które wypijasz, zależy od zaleceń  twojego lekarza i twoich osobistych celów odchudzania. WebMD sugeruje stosowanie koktajli zastępujących posiłek w przypadku posiłku, który najprawdopodobniej przegapisz; takich jak śniadanie.

Podsumowanie – Pić koktajle zastępujące posiłki, zgodnie z celami diety i zaleceniami lekarza.

Najwyżej oceniane koktajle zastępujące posiłek

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, mogą korzystać z koktajli zastępujących posiłek. O ile marki produktów się różnią, można zauważyć, że wszystkie one zawierają również niezbędne mikroelementy i makroskładniki. Niektóre z najlepszych koktajli zastępujących posiłek dla mężczyzn to:

 • Optimum Nutrition Whey and Oats
 • Myoplex Original
 • Wymiana MET-RX
 • Garden of Life Raw Organic Meal

Niektóre z najlepszych koktajli zastępujących posiłek dla kobiet to:

 • Lean Body dla niej MRP
 • CalSvelte Protein Shakes
 • Isopure Original

Podsumowanie – koktajle zastępujące posiłek nadają się do stosowania zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Dieta oparta na koktajlach zastępujących posiłek

Stosowanie dwóch koktajli dziennie w celu zastąpienia wysokokalorycznych posiłków ,jest dość standardową dietą zastępującą posiłek. Idealne koktajle powinny być bogate w białko, mieć niską zawartość węglowodanów, niską zawartość tłuszczu, zawierać błonnik i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ale to może się różnić w zależności od osobistych celów diety. Warto również ustalić sobie z góry 7 przepisów na każdy dzień tygodnia.

Podsumowanie – Shake zastępujący posiłek, na przykład  310 Shake, jest skuteczny w krótkoterminowych celach utraty wagi lub w utrzymaniu procesu utraty wagi. Wymień dwa posiłki dziennie na koktajle i ciesz się rozsądnym chudnięciem.

Produkty zastępujące posiłek

MRP są tylko jednym z wielu dostępnych produktów zastępujących posiłek. Każdy ma swoje zalety i wady. Inne podobne produkty obejmują: batony, napoje, proszek do zamiany posiłków, sok zastępujący posiłek, tabletki i kapsułki.

„Oprócz moich koktajli przed treningiem i po treningu, zwykle trzymam też kilka batoników proteinowych przy sobie, na wypadek, gdybym nie miał za dużo czasu i nie mógłbym spożyć posiłku wtedy, kiedy bym tego chciał”, pisze Justin St. Paul na stronie Gymshark.com.

Podsumowanie – MRP i produkty RTD to dobrze znane zamienniki posiłków. Ale są też inne produkty do zastąpienia posiłków , które należy wziąć pod uwagę.Produkty zastępujące posiłek

Programy wymiany posiłków

Znane programy odchudzające obejmują koktajle zastępujące posiłki w swoich krótko- i długoterminowych planach żywieniowych. Niektóre programy zalecają klientom stosowanie MRP jako szybkiej, wygodnej, niskokalorycznej odżywczej alternatywy dla pełnej zachowania reguł pełnej diety i strategii odchudzania. Programy odchudzania oferują oparte na nauce strategie optymalnego odżywiania, diety i ćwiczeń prowadzące do utraty wagi. Niektóre z najlepszych programów wykorzystujących koktajle zastępujące posiłki, to:

 • Jenny Craig
 • Weight Watchers
 • Nutrisystem
 • Medifast
 • Optifast
 • Dieta HMR

Podsumowanie -Również znane i cenione programy odchudzające wykorzystują koktajle zastępujące posiłki w ramach swoich strategii dietetycznych.

Domowe koktajle zastępujące posiłek

Możesz zrobić w domu koktajle zastępujące posiłki. Nie ma sztywnych reguł ich przyrządzania. Wybierz własne źródło białka, węglowodanów, błonnika, takiego jak roślina o nazwie babka plesznik i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki można znaleźć hurtowo w dowolnym dużym sklepie internetowym. Możesz też skorzystać z wygody zakupów MRP i nabyć koktajl po prostu w sklepie.

Koktajl zastępujący śniadanie: zmieszaj łyżkę białka, 1/2 szklanki owoców i 8 do 12 porcji soku owocowego.

Obiad shake’owy: Dodaj 1 1/2 miarki smakowego białka do blendera z 1/2 szklanki namoczonego płatków owsianych lub dekstrozy, 16 porcjhi płynu, 1 jajka i niekalorycznego słodzika do smaku. Wszystko zmieszaj.

Płynny posiłek zastępujący obiad: Wymieszaj cienki plaster miękkiego tofu z 1 1/2 szklanki bulionu warzywnego, małą porcję surowego jarmużu, 1/2 szklanki orzechów i 1 łyżkę stołową oleju lnianego.

Podsumowanie – Twórz własne MRP i oszczędzaj pieniądze. Podstawowy przepis jest prosty; można znaleźć wszystkie potrzebne składniki w Internecie. Płynne porcje posiłków zastępujące śniadanie są szczególnie dobrą opcją przy próbie utraty kilogramów.

MRP a inne produkty zastępujące posiłki

Pomijając prawdziwe jedzenie, MRP nie są ani gorsze, ani lepsze od innych produktów białkowych zastępujących posiłek. Koktajle białkowe i proszki proteinowe są bardzo podobne, ponieważ często zawierają minimalną ilość mikroelementów i makroelementów lub wcale się między sobą nie różnią. Koktajle białkowe i proszki białkowe są po prostu białkami, które dodajesz do innych mieszanek, takich jak domowe koktajle i smoothie. Wiele produktów zawierających białko serwatki, zawiera jednocześnie mniej węglodowanów, witamin, minerałów i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ale są wyjątki. 

 MRP są lepsze od innych zmodyfikowanych koktajli proteinowych, w przypadku, gdy zależy ci, by pozyskać zdrowe źródło białka, które może zastąpić wszystkie składniki odżywcze „prawdziwego” posiłku. „MRP-y  mogą nieraz być świetnym sposobem na rozpoczęcie tracenia kilogramów, ponieważ są odmierzane w porcjach, zawierają dużo białka i mają w sobie niewiele cukru”, stwierdza Rachel Lustgarten, licencjonowana dietetyczka z Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku. Chociaż MRP są realną alternatywą dla prawdziwej żywności, wciąż nie da się ich porównać do „realnego” jedzenia. Prawdziwe produkty spożywcze zawierają bowiem szeroką gamę składników odżywczych, składników odżywczych i przeciwutleniaczy w bardzo specyficznych proporcjach, które są kluczowe dla właściwego wchłaniania.

Podsumowanie: Niektóre MRP różnią się od koktajli proteinowych, proszków zastępujących posiłki i serwatki. MRP stanowią kompletny posiłek, podczas gdy niektóre koktajle proteinowe, proszki i serwatka służą konkretnemu celowi – utracie wagi lub dostarczeniu konkretnych składników odżywczych

Koktajle zastępujące posiłek – podsumowanie

Koktajle zastępujące posiłek są wygodne i mogą pomóc w utracie wagi i dbaniu o zdrową dietę. Dodatkowo dzięki nim nie musimy się już dłużej zastanawiać nad tym czy dieta prozdrowotna jest dla nas. Istnieją na rynku gotowe produkty w formie koktajlu, zawierające wszystkie niezbędne składniki odżywcze; możesz również zaoszczędzić pieniądze, robiąc je w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here