Jak dbać o włosy? Poradnik

Jak dbać o włosy? Poradnik
Rate this post

Jak dbać o włosy? PoradnikWłosy są przepiękną ozdobą każdego człowieka. Szczególnie panie uwielbiają o nie dbać, sprawiając, by każdego dnia prezentowały się naprawdę pięknie. O włosy można nie tylko dbać, ale także zmieniać ich kolor czy szkolić się w tworzeniu niepowtarzalnych fryzur. W sklepach dostępne są nie tylko specjalistyczne farby do włosów, ale także ozdoby, dzięki którym każda kobieta może czuć się wyjątkowo.

Jednak najwięcej czasu powinniśmy poświęcić ich pielęgnacji, by jak najdłużej prezentowały się w doskonałej kondycji. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z potrzeby takiej pielęgnacji. Wiele z nas aplikuje na swoje głowy wiele różnych specyfików, które nie do końca pomagają. Warto jednak zacząć od początku, czyli od tego, jak prawidłowo powinno się włosy… umyć!

Jak pielęgnować włosy? Prawidłowe mycie

Każdy z nas wie, jak dbać o włosy i jak je myć. Najczęściej jednak zapominamy o szczegółach, dzięki którym nasza fryzura będzie jeszcze piękniejsza. Okazuje się, że dużo lepiej płukać włosy nie pod ciepłą wodą, a pod chłodną. Dlaczego? Dzięki temu łodygi włosa nie są tak narażone na zniszczenie, a skóra nie zostaje pobudzona i nie zaczyna produkować łoju z gruczołów łojowych.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, po co tak naprawdę nam szampon. Za jego pomocą powinniśmy dokładnie umyć tylko i wyłącznie skórę głowy. Nie skupiajmy się podczas masażu na całej długości włosa, bo w tym momencie mycia kosmyki są narażone na uszkodzenie poprzez rozchylone łuski. Ciekawostką wyniesioną z salonów fryzjerskich jest to, że głowę powinniśmy myć dwa razy – i ta zasada tyczy się zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dwukrotne mycie pozwala na szybsze pozbycie się brudu i dokładne oczyszczenie skóry, a to wszystko równa się nam – bardzo szybka regeneracja włosów.

Starajmy się myć włosy, kiedy jest to konieczne. Nie istnieje jedna zasada, który mówi, ile razy w tygodniu powinniśmy korzystać z prysznica. Tak naprawdę wszystko zależy od człowieka, ponieważ u niektórych z nas szybciej mogą pracować gruczoły łojowe. Mycie codzienne czy co drugi dzień jest problematyczne tylko wtedy, kiedy nie przestrzegamy kluczowych zasad. O czym jeszcze musimy pamiętać?Jak pielęgnować włosy? Prawidłowe mycie

Jak dobrać i stosować odżywkę do włosów?

Odżywka to bardzo ważny kosmetyk w naszej łazience. Powinniśmy ją mieć zawsze przy sobie i zawsze dobrze wybraną do naszego gatunku włosa, warto wziąć pod uwagę np. to, które idealnie sprawdza się wśród kobiet. Jeżeli mamy łamliwe i kruche kosmyki, zainwestujmy w dobrą odżywkę, która poprawi ich stan i sprawi, że nie będziemy musieli się o nie martwić. Czasami dobrze również skorzystać z odżywki, którą proponuje nam fryzjer przy podcięciu – działa ona dużo lepiej niż odżywka zakupiona w sklepie. Starajmy się jednak na bieżąco analizować stan naszych włosów. Dzięki temu będą one jeszcze piękniejsze. Pamiętajmy również o dokładnym spłukaniu preparatu, tak, by nie zalegał na włosach. Wtedy jego obecność może bardzo źle zadziałać nie tylko na fryzurę, ale także na skórę głowy.

Czy ciepło szkodzi włosom? Prostownica i suszarka

Istnieje wiele poglądów, które mówią, ze prostownica i suszarka bardzo źle działa na ludzkie włosy. Mocny strumień ciepła i bezpośrednie działanie urządzenia niszczy łuski, sprawiając, że nasze włosy wypadają, są suche i pozbawione blasku. Dlatego najlepiej po myciu nie sięgać po suszarkę, pozwalając włosom na swobodne wyschnięcie podczas dnia. Starajmy się wygospodarować chwilę wieczorem na przygotowanie naszych włosów. Mogą one spokojnie schnąć podczas gotowania, pieczenia czy oglądania telewizji. Warto to praktykować także w zimę, nie tylko w ciepłe miesiące.

Jeżeli jednak musimy już skorzystać z urządzenia, starajmy się zacząć suszenie od chłodnego powietrza, stopniowo go zwiększając. W ten sposób przyzwyczaimy włosy do różnicy temperatur. Suszmy włosy partiami, najlepiej z odległości minimum 20 cm. W ten sposób równie szybko je wysuszymy i sprawimy, że nie będą aż tak narażone na zniszczenie. Inna sprawa ma się z długimi włosami – na rynku jednak można znaleźć kosmetyki termochronne, które warto nałożyć przed suszeniem i w ten sposób osłonić nieco osłabione kosmetyki przed negatywnym działaniem ciepła z suszarki czy prostownicy.

Jak często należy podcinać włosy?

Co jednak z tego, jeżeli doskonale dbamy o włosy, jeżeli ich nie podcinamy – dodatkowo dobrym krokiem będzie również naturalne i domowe zapobieganie takim tragediom, ale o tym dowiemy się więcej na kobieta.wp.pl. Chociaż zapuszczanie włosów jest istotne dla wielu kobiet, raz na jakiś czas warto się udać do fryzjera, by ten spojrzał na naszą fryzurę profesjonalnym okiem i podciął końce. Najczęściej, przy używaniu dużej ilości kosmetyków i suszeniu suszarką, nasze włosy mają rozdwojone końce, które mocno szpecą każdą fryzurę. Z tego względu warto zainteresować się stałą wizytą w dobrym studiu fryzjerskim, które pomoże nam się uporać z problemem rozdwojonych końcówek.

Tak zadbane włosy będą zawsze dobrze się prezentować. Podcinanie jest szczególnie ważne na przełomach pór roku. Po zimie i lecie włosy są szczególnie zniszczone – przez suche powietrze i słońce, a także morską wodę czy chlor w basenach. Fryzjer w ciągu chwili poradzi sobie z tymi skutkami, dodatkowo podpowiadając co nieco o dalszej pielęgnacji naszych włosów, tak, by osiągnąć wymarzony efekt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here