Dieta słoiczkowa (dieta Baby Food) – 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Dieta słoiczkowa (dieta Baby Food) – 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć
Rate this post

Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat nadążasz za trendami dietetycznymi, prawdopodobnie słyszałeś o diecie opartej na produktach dla niemowląt. Chociaż jest jasne, że dieta ta obejmuje spożywanie pokarmu dla dzieci, wciąż możesz się zastanawiać: „Jak wygląda taka dieta?” Chociaż moda na tę dietę pojawiła się, kiedy zaczęły ją stosować takie gwiazdy jak Tracy Anderson, Jennifer Aniston i Reese Witherspoon, nadal powinniśmy osobiście ją przetestować, aby sprawdzić, czy jest naprawdę skuteczna. W końcu karma dla dzieci nie jest przeznaczona odgórnie dla dorosłych. Ten artykuł omawia wszystkie szczegóły diety opartej na produktach dla niemowląt, w tym korzyści zdrowotne, skutki uboczne i ogólne wytyczne

Co to jest dieta Baby Food?

Dieta dla niemowląt jest trendem, w którym odchudzający się otrzymuje większość codziennych kalorii z jedzenia dla niemowląt, które można kupić w sklepach w małych słoikach lub paczkach, ewentualnie można je przygotować w domu. Wiele osób stosuje tę dietę, aby stracić nadmiar kilogramów. Zazwyczaj traci się małe ilości w ciągu kilku dni. Spopularyzowana przez osobistą trenerkę Tracy Anderson, dieta dla niemowląt ma ograniczyć ilość szkodliwych składników w jedzeniu, kontrolować porcje i kalorie oraz zapewniać niezbędne witaminy. Ponadto, dieta Baby Food może zawierać lub nie zawierać objętość kaloryczną jednego posiłku stałego. Dieta Baby Food jest już dostępna od lat 80. ubiegłego wieku, ale jej popularność wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Choć stała się popularną dietą wśród wielu grup, jest również jedną z najtrudniejszych diet do utrzymania, a także jedną z najbardziej kontrowersyjnych. Dzieje się tak dlatego, że pokarmy dla dzieci są w dużej mierze pozbawione tłuszczów i przypraw, które wszyscy przywykliśmy jeść w zwykłych posiłkach. Brak składników i związanych z tym smaków sprawia, że ​​dla wielu odchudzających się, pokarm dla dzieci jest trudny do zniesienia.

Podsumowanie: dieta Baby Food jest dietą, która wymaga od ludzi jedzenia głównie żywności dla niemowląt, co może być bardzo trudnym zadaniem.Co to jest dieta Baby Food?

Jak działa dieta Baby Food?

Będąc na diecie Baby Food, od odchudzających się oczekuje się, że większość lub wszystkie ich kalorie otrzymają z pokarmu dla niemowląt, co może oznaczać spożywanie ponad czternastu słoików dziennie. Ludzie, którzy kupują żywność dla niemowląt przygotowywaną komercyjnie, zazwyczaj jedzą jeden słoik na godzinę w ciągu dnia, a ci, którzy przygotowują własne jedzenie dla dzieci w domu, jedzą równoważny rozmiar porcji na godzinę. Każda porcja żywności dla niemowląt zawiera zwykle od 50 do 90 kalorii, dlatego będący na diecie muszą jeść tak dużo w ciągu dnia. Zwykle spożywanie co najmniej tuzina słoików z jedzeniem, zapewni około 1000 kalorii.

W zależności od codziennych kalorycznych celów odchudzającego się, można spożywać jeszcze więcej, jeśli jedzą tylko żywność dla niemowląt. Odchudzający się, którzy jedzą jeden zwykły posiłek, zazwyczaj obiad, oszczędzają trochę miejsca w budżecie kalorii na małą porcję białka i warzyw. Mogą to być ryby i warzywa, kurczak i warzywa lub opcja wegetariańska, np. czarna fasola i warzywa. Dieta Baby Food ułatwia trzymanie się celów związanych z kalorycznością i oferuje dodatkową wygodę spożywania gotowych produktów spożywczych. Zwykle trwa od trzech dni do tygodnia i nie ma być utrzymywana przez dłuższy czas.

Podsumowanie: dieta Baby Food wymaga kilkudniowego porcji jedzenia dla dzieci w ciągu kilku dni i może pozwolić na jeden stały posiłek złożony z białka i warzyw.

Zalety diety Baby Food

Ta dieta stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych i mocno dyskutowanych diet w ostatnich latach. Podczas gdy niektórzy ludzie argumentują o swoich korzyściach, inni uważają, że żywność dla niemowląt powinna być przeznaczona dla niemowląt. Dzieje się tak głównie dlatego, że dzieci mają inne systemy trawienia i wymagania żywieniowe niż dorośli; ich jedzenie jest przygotowane specjalnie dla ich potrzeb. Istnieje jednak kilka korzyści, które mogą wynikać z tymczasowego przyjęcia diety Baby Food. Są to:

 • szybka utrata wagi
 • mniejsze porcje
 • więcej porcji owoców i warzyw
 • mniej szkodliwych dodatków

Niektórzy ludzie mogą stracić kilka kilogramów w ciągu tygodnia na diecie słoiczkowej. Jednak wyniki te mogą nie być trwałe, ponieważ stosowanie diety składającej się głównie z produktów dla dzieci jest trudne do utrzymania. Odchudzający się powinni dokonywać lepszych wyborów żywieniowych, jeśli chcą utrzymać swoją nową wagę po wyjściu z diety Baby Food. Ta dieta pomaga również osobom z kontrolowaniem porcji, wymaga bowiem niewielkich, częstszych dawek w ciągu dnia. Nie zmieni to rozmiaru żołądka, ponieważ żołądek sam się nie kurczy bez operacji; jednak może zmienić to jak głodny się czujesz i pomóc ci jeść mniej. Ponadto, dieta ta może pomóc odchudzającemu się jeść więcej owoców i warzyw i oferować pewną wartość dietetyczną ludziom, którzy nie są wegetarianami. Eliminuje także wiele szkodliwych dodatków, które występują w zwykłych produktach dla dorosłych.

Podsumowanie: dieta słoiczkowa może spowodować szybką utratę wagi i lepsze nawyki kontrolowania porcji przy jednoczesnym zwiększeniu spożycia owoców i warzyw oraz zmniejszeniu spożycia dodatków.Zalety diety Baby Food

Wytyczne diety Baby Food

Co zaskakujące, nie ma jednoznacznych lub wyraźnych wytycznych dotyczących tej diety. Wynika to głównie z faktu, że znaczna większość dietetyków i specjalistów od odchudzania się, nie akceptuje dorosłych, którzy jedzą żywność dla dzieci jako źródło kalorii i odżywiania. Ponieważ dieta ta nie była w stanie zdobyć żadnej prawdziwej wiarygodności w społeczności związanej ze zdrowiem, tylko kilka ogólnych kroków jest powielanych przez modnych dietetyków. Osoby stosujące tę dietę zazwyczaj spożywają określoną liczbę kalorii, aby schudnąć. Liczbę tę można obliczyć na podstawie aktualnych wartości masy i wzrostu, płci oraz wyobrażonego efektu docelowego. Gdy dietetyk i odchudzający się obliczą, ile kalorii powinno się jeść, mogą ustalić, ile porcji pokarmu dla niemowląt musi jeść przebywający na diecie każdego dnia. Można również sprawdzić, ile kalorii można przydzielić na kolację, jeśli zdecydujemy się zjeść jeden stały posiłek dziennie. Odchudzający się  rozpoczyna dietę, spożywając około jednej porcji żywności dla niemowląt na godzinę przez ustaloną liczbę dni.

Podsumowanie: indywidualne wytyczne dla każdego odchudzającego się  będą zależeć od wagi, wzrostu, płci, a także od tego, czy będą spożywane dodatkowo stałe posiłki.

Menu w diecie Baby Food

Niestety dla korzystających z diety słoiczkowej, wybór dań może być ograniczony, a wręcz nieapetyczny. Podczas gdy większość ludzi może poradzić lubić jabłka i puree bananowe, bardzo niewielu jest podekscytowanych jedzeniem warzyw korzennych i wołowiny lub puree z suszonych śliwek. Ponieważ odmiana w diecie jest zdrowsza, wielu odchudzających się zmusza się do jedzenia, a przynajmniej spróbowania nieapetycznych opcji. Ogólnie rzecz biorąc, będący na diecie słoiczkowej mogą spożywać dużo przetartych owoców, takich jak jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie i maliny, a także warzywa, takie jak słodkie ziemniaki, groszek, szpinak, dynia i kukurydza.

Oprócz mięs, takich jak indyk, wołowina i kurczak, na diecie Baby Food można również jeść żywność dla dzieci na bazie ryżu, owsa lub soczewicy. Te produkty spożywcze są zwykle łagodne w smaku, a odchudzający się nie znajdą wielu dekadenckich lub deserowych artykułów żywnościowych dla niemowląt w większości sklepów. Ewentualnie, przy diecie Baby Food można wytwarzać własne pokarmy dla dzieci z dowolnymi składnikami, pod warunkiem, że ich zawartość jest podobna do kupowanej w sklepie żywności dla dzieci. Domowe puree z tonami dodatków, tłuszczów lub cukrów nie będą miały takiej samej liczby kalorii i nie przyniosą takiego samego efektu.

Podsumowanie: Odchudzający się będą często ograniczać się do nijakich i często nieapetycznych opcji, takich jak puree z suszonych śliwek, mięs i warzywnych przystawek – takich jak szpinak i dynia.

Przepisy na posiłki w diecie Baby Food

Osoby stosujące dietę Baby Food zazwyczaj nie mieszają  żywności dla dzieci z innymi pokarmami i nie wprowadzają żywności dla niemowląt do przepisów. Jednak mogą wykonać własną żywność dla dzieci ze specjalnie dobranymi składnikami. Domowe jedzenie dla dzieci na ogół obejmuje:

 • główny składnik, taki jak owies lub jabłka
 • woda
 • witaminy

Jeśli to konieczne, żywność może być mieszana z wodą, aby osiągnąć odpowiednią konsystencję, lub może być przybrać formę puree. Witaminy mogą być również dodawane, w razie potrzeby (i są rzeczywiście zalecane dla dorosłych, którzy nie przyjmują suplementów multiwitaminowych). Jeśli chodzi o opcjonalną kolację z pokarmem stałym, odchudzający się odżywiają się na potrawami przyrządzanymi na parze lub smażonymi warzywami z dodatkiem ryb, drobiu, wołowiny lub białka roślinnego. Mogą to być pieczone ryby, kurczak lub wołowina, smażone mięso lub gotowane rośliny strączkowe.

Podsumowanie: Będący na diecie słoiczkowej którzy decydują się na zrobienie własnego posiłku dla dzieci, mogą to łatwo wykonać, oczyszczając owoce i warzywa za pomocą odrobiny wody i dodanych witamin.

Przepisy na posiłki w diecie Baby Food

Harmonogram diety Baby Food

Być może jednym z najtrudniejszych aspektów tej diety jest harmonogram, którego muszą przestrzegać odchudzający się. Począwszy od śniadania, będący na diecie zaczynają jeść jedną porcję lub słoik z jedzeniem dla dzieci raz na godzinę ,do czasu obiadu. Jeśli odchudzający się zrezygnuje z solidnego obiadu, proces ten będzie kontynuowany, dopóki nie osiągną swoich celów dotyczących kalorii w ciągu dnia. W przeciwieństwie do tradycyjnych nawyków żywieniowych, takich jak śniadanie, obiad i kolacja, dieta Baby Food wymaga od ludzi jedzenia przez cały dzień. Jest to częściowo konieczne, ponieważ porcja żywności dla dzieci nie wypełnia zapotrzebowań dorosłego człowieka co powoduje, że osoba staje się słaba i głodna, jeśli zbyt rzadko spożywa porcje żywności dla niemowląt. Poza tym, trudno jest zjeść więcej niż jeden słoiczek w jednym siedzeniu za jednym zamachem, więc rozdzielenie tego w czasie pomaga usprawnić ten proces.

Podsumowanie: Ludzie na diecie Baby Food powinni jeść jedną porcję co godzinę, aby uniknąć nadmiernego głodu i umożliwić sobie konieczne spożycie dużej ilości żywności dla dzieci.

Dieta Baby Food w celu utraty kilogramów

Prawda jest taka, że większość ludzi nie ma ochoty spożywać jedzenia dla dzieci, chyba że uważają że mogą z tego skorzystać. Jedynym powodem, dla którego ludzie zaczęli jeść kilkanaście słoiczków z jedzeniem dla dzieci dziennie, jest fakt, że chcą szybko schudnąć. Zastąpienie niezdrowych przekąsek słoikami z karmą dla dzieci może pomóc w ograniczeniu spożycia kalorii, a zastąpienie dwóch posiłków dziennie pokarmem dla dzieci jest dość ekstremalne i nietrwałe. Może to być nie tylko kosztowne, ale może również wyczerpać fizycznie i emocjonalnie, pozostawiając odchudzającym się uczucie nienasycenia.

Podsumowanie: Ta metoda może pomóc ludziom stracić kilka kilogramów w ciągu kilku dni lub tygodni, ale to nie jest dieta, która byłaby łatwa do utrzymania na dłuższą metę.

Jakie są skutki uboczne diety dla dzieci?

Największym problemem według lekarzy i dietetyków, są potencjalne skutki uboczne, jakie mogą przeżyć odchudzający się. Po pierwsze, łatwiej im się wprowadzić w stan niedożywienia, ponieważ jedzą żywność z składnikami odżywczymi przeznaczonymi dla niemowląt. Istnieje również większa szansa, że osoba na diecie zniechęci się i spożyje mniej kalorii niż to konieczne, ponieważ jedzenie to jest tak ciężkie dla żołądka. Ponadto, dieta ta może spowolnić metabolizm, ponieważ układ trawienny nie jest przystosowany do rozbijania pokarmów na małe składniki. Ostatecznie, zjawisko to może prowadzić do zwiększonego przyrostu masy ciała gdy odchudzający się powróci do zwykłej żywności, zwłaszcza jeśli objada się pod koniec diety. Ogólnie, ta dieta może powodować:

 • zmęczenie
 • wyczerpanie
 • niedobory żywieniowe
 • spowolniony metabolizm
 • zwiększony przyrost wagi

W szczególności ten rodzaj inwazyjnej diety może spowolnić metabolizm i zmusić organizm do redukcji mięśni w celu wykorzystania energii. Mniejsza masa mięśniowa spowalnia przemianę materii, powodując szybki przyrost wagi.

Podsumowanie: Ta dieta może sprawić, że odchudzający się poczują się wyczerpani, a po zakończeniu diety łatwiej będzie im przytyć.

Końcowe wnioski na temat diety Baby Food

Podczas gdy żywność dla niemowląt może wydawać się zdrowa, w istocie brakuje jej składników odżywczych, kalorii i błonnika, których dorośli potrzebują do funkcjonowania i pozostania w dobrej kondycji. Ta dieta może nie tylko skutkować niedożywieniem, ale może również mieć odwrotny skutek niż zamierzony i wywołać przyrost wagi po powrocie do zwykłych posiłków. Jeśli nie chcesz spożywać jej jako niskokalorycznej przekąski, najlepiej zostawić żywność dla niemowląt… dla niemowląt. Zamiast tego, możesz przejść na zdrową, zbilansowaną dietę i zwiększyć aktywność fizyczną, aby stopniowo schudnąć i uniknąć przyszłego przyrostu wagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here